SCHEMATY DO HAFTÓW MOGĘ UDOSTĘPNIĆ TYLKO ZAPRZYJAŹNIONYM BLOGERKOM. NIE UDOSTĘPNIAM WZORÓW OSOBOM ANONIMOWYM I PRZYPADKOWYM.

środa, 4 lipca 2012

Marilyn Leavitt-Imblum - Celtyckie Lato prawie wyszyte

Obecnie pracuje nad kilkoma haftami. Jeden już powoli kończę. Jest to kolejny haft z cyklu celtyckich pór roku autorstwa Marilyn Leavitt-Imblum. Projekt "Celtyckie Lato" jest już niemalże na finiszu, pozostała jeszcze najbardziej mozolna do wyszywania część - przód sukni i celtyckie ornamenty wokół postaci. Poniżej kilka fotek z procesu wyszywania.


Jeśli chodzi o pozostałe hafty nad którymi pracuję to jeden z nich jest wzorem pochodzącym z kolekcji Nimue - ale o tym opowiem szerzej w innym poście.
Natomiast drugi projekt przyszedł mi na myśl kiedy męczyłam się z dobieraniem kolorów muliny. Czasami, zwłaszcza kiedy wymyśla się własny wzór, trzeba samodzielnie dobrać kolorystykę muliny. I tu tkwi problem, ponieważ komputerowe wersje kart kolorów mocno przekłamują odcienie muliny w rzeczywistości. Zauważyłam, że wiele hafciarek organizuje sobie całą paletę barw wyszywając przykładowy kwadracik muliną i oznaczając numerem. Można taki gotowy katalog kupić w internetowych pasmanteriach, ale ich cena troszkę odstrasza. Dlatego postanowiłam sobie wyszyć swój własny przy okazji kompletowania nici.

1 komentarz:

  1. Piękna jest ta kobieta cała taka delikatna gratulacje!!!

    OdpowiedzUsuń