SCHEMATY DO HAFTÓW MOGĘ UDOSTĘPNIĆ TYLKO ZAPRZYJAŹNIONYM BLOGERKOM. NIE UDOSTĘPNIAM WZORÓW OSOBOM ANONIMOWYM I PRZYPADKOWYM.

niedziela, 29 lipca 2012

Marilyn Leavitt-Imblum - Celtic Summer ukończony !

Ukończyłam wszystkie zaległe hafty, więc będę mogła skoncentrować się na wyszywaniu obrazu madame Rimsky Korsakov. Dziś wyszyłam ostatnie krzyżyki obrazka z Celtyckim Latem. Długo nie miałam serca do tego żeby przysiąść i skończyć ten obraz. Może dlatego, że pozostały najtrudniejsze wzory do wyszycia i często trzeba było zmieniać igły. Z całej zaplanowanej serii pozostały jeszcze jesień i zima ale na razie muszę odetchnąć od tego projektu.


* ukończony - 29 lipca 2012
* wzór - Marilyn Leavitt-Imblum
* tkanina - Aida Polska 20ct (80/10cm), kolor beżowy
* nici - mulina Ariadna, 39 kolorów
* wymiary - 20x26,5 cm

sobota, 21 lipca 2012

Nimuë - Le Pêcheur ukończony

Nareszcie skończyłam wyszywać Rybaka. Trochę różni się od oryginału ale i tak jestem zadowolona z efektu. To był chyba najprostszy wzór ze wszystkich z tej serii.
* ukończony - 19 lipca 2012
* wzór - Nimuë
* tkanina - Aida Zweigart, 20ct (80/10cm), kolor piaskowy
* nici - mulina DMC, 12 kolorów
* wymiary - 10x15 cm

środa, 18 lipca 2012

Golden Kite - Madame Rimsky Korsakov #1

Prędzej czy później, każdy kto zajmuje się haftem krzyżykowym chce zmierzyć się z dość rozbudowanymi wzorami firmy Golden Kite. Kiedy znalazłam wzór z portretem "Madame Rimsky Korsakov" oryginalnie namalowanym przez Franza Winterhaltera od razu zapragnęłam wyszyć takie cudo. Pobiegłam do pasmanterii i szybko zakupiłam kanwę i kilka pierwszych kolorów muliny. Robota na co najmniej rok lub może dłużej ale mam mocne postanowienie ukończyć obraz w miarę moich możliwości. Zaczynam od prawego dolnego rogu.


poniedziałek, 16 lipca 2012

piątek, 13 lipca 2012

czwartek, 12 lipca 2012

Zakupy #1

Jak zwykle kiedy zaplanuje kupić jedną rzecz w sklepie, moje oczy upolują po drodze na regałach wiele (nie)potrzebnych akcesoriów. I tak wczorajsze polowanie w Empiku przypominało wizytę dziecka w sklepie ze słodyczami :)
W planach był oczywiście segregator na moje przyszłe palety kolorów muliny i inne notatki. Ale jak zwykle fantazja mnie poniosła i zakupiłam jeszcze koraliki "rokoko", pudełeczko w japońskim stylu, które na pewno znajdzie słuszne zastosowanie i kawałek białego filcu, który świetnie posłuży za usztywnienie do zakładek do książek. Jednak najbardziej udany zakup wczorajszego szaleństwa to te prześliczne metalowe ważki. Szkoda tylko, że nie są w stylu starego złota. Podejrzewam, że również znajdą zastosowanie przy zakładkach do książek.
 I żadna z kobiet nie zaprzeczy chyba, że zakupy są fajne ;)


poniedziałek, 9 lipca 2012

Nimuë - Le Pêcheur #2

Praca nad tym haftem jest przyjemna, wyszywa się dość sprawnie. Postanowiłam, zgodnie z instrukcjami na schemacie, użyć jednej nitki tak aby prześwitywała kanwa. To dodaje ciekawego efektu, choć nie widać tego tak na zdjęciu. Do tej pory wyszyłam stopy, porteczki i kawałek płaszcza. Na razie efekt jest raczej surowy, ponieważ linie konturowe postanowiłam wyszyć na samym końcu.

sobota, 7 lipca 2012

Nimuë - Le Pêcheur #1

W ostatnim poście wspomniałam o planach dotyczących nowego haftu. Odkryłam niezwykłe wzory Nimue stworzone na podstawie rysunków takich autorów jak Jean-Baptiste Monge, Erlé Ferronnière czy Annaick Chauvel. Zawsze lubiłam książki, filmy, obrazy o tematyce fantasy. Wzory Nimue zaciekawiły mnie przez swoje doskonałe walory artystyczne i ulubioną paletę naturalnych kolorów.
Znaczną część wzorów haftuje się na specjalnie stylizowanym lnie o dużej gęstości. Niestety muszę z tego zrezygnować dla dobra mojego skromnego portfela. Tym bardziej, że właśnie od tego haftu zaczynam powoli przechodzić na mulinę DMC. Przekonałam się, że to ułatwi mi pracę przy wielu projektach. Kolory tak nie krzyczą jak przy palecie Ariadny, są o wiele bardziej subtelne, jest ich więcej, no i większość wzorów jest dostosowanych pod paletę muliny DMC.
Pierwszy wzór będzie niewielki (ok. 10x15 cm) i dość łatwy do wyszywania. Przedstawia brodatego rybaka z rybą pod pachą. Oryginalny obraz jest autorstwa Erlé Ferronnière. Wybrałam zbliżony pod względem koloru materiał. Jest to kanwa o gęstości 20 ct (80/10cm) firmy Zweigart o kolorze piaskowym. Pierwszy raz będę używać muliny DMC.środa, 4 lipca 2012

Marilyn Leavitt-Imblum - Celtyckie Lato prawie wyszyte

Obecnie pracuje nad kilkoma haftami. Jeden już powoli kończę. Jest to kolejny haft z cyklu celtyckich pór roku autorstwa Marilyn Leavitt-Imblum. Projekt "Celtyckie Lato" jest już niemalże na finiszu, pozostała jeszcze najbardziej mozolna do wyszywania część - przód sukni i celtyckie ornamenty wokół postaci. Poniżej kilka fotek z procesu wyszywania.


Jeśli chodzi o pozostałe hafty nad którymi pracuję to jeden z nich jest wzorem pochodzącym z kolekcji Nimue - ale o tym opowiem szerzej w innym poście.
Natomiast drugi projekt przyszedł mi na myśl kiedy męczyłam się z dobieraniem kolorów muliny. Czasami, zwłaszcza kiedy wymyśla się własny wzór, trzeba samodzielnie dobrać kolorystykę muliny. I tu tkwi problem, ponieważ komputerowe wersje kart kolorów mocno przekłamują odcienie muliny w rzeczywistości. Zauważyłam, że wiele hafciarek organizuje sobie całą paletę barw wyszywając przykładowy kwadracik muliną i oznaczając numerem. Można taki gotowy katalog kupić w internetowych pasmanteriach, ale ich cena troszkę odstrasza. Dlatego postanowiłam sobie wyszyć swój własny przy okazji kompletowania nici.

poniedziałek, 2 lipca 2012

Marilyn Leavitt-Imblum - Celtic Spring

Na początku roku postanowiłam spróbować sił we wzorach haftu autorstwa Marilyn Leavitt-Imblum. Spośród wielu cudnych wzorów wybrałam serię 4 celtyckich pór roku. Oryginalny projekt został przeze mnie odrobinę przekształcony. Wymagały tego moje skromne wówczas zasoby muliny i trochę odmienna wizja tego, co chciałam osiągnąć. Dlatego zmianie uległy niektóre barwy, rozmieszczenie ornamentów i przede wszystkim zależało mi na zmianie angielskiego napisu na polski. 
Na pierwszy ogień wzięłam "Celtycką Wiosnę". Skończyłam ją na początku marca. Myślę, że najpiękniejszym elementem całego obrazu jest bajeczna suknia w lawendowych i szafirowych odcieniach.* ukończony - 06 marca 2012
* wzór - Marilyn Leavitt-Imblum
* tkanina - Aida Polska, 20ct (80/10cm), kolor beżowy
* nici - mulina Ariadna, 39 kolorów
* wymiary - 20x26,5cm

niedziela, 1 lipca 2012

Jak dotąd

Od poprzedniego roku, kiedy zainteresowałam się haftem krzyżykowym stworzyłam już kilka projektów.

1. CZTERY MOTYLE

Projekt czterech motyli w różnych barwach był moją pierwszą lekcją wyszywania haftem krzyżykowym. Nie był to skomplikowany wzór, jednak pozwolił mi nauczyć się jak zarządzać nićmi podczas pracy i jak ważne jest zaplanowanie kolejności wyszywanych części. Przy tak gęstej kanwie najtrudniej jest zachować równy kształt każdego krzyżyka, a z czasem coraz trudniej wbija się igłę w znikające oczka. Tutaj zbawieniem okazał się tamborek, który dobrze naciągał materiał.


* ukończony - 11 stycznia 2012
* wzór - Jasuzip
* tkanina - Aida Polska, 20ct (80/10cm), kolor biały
* nici - mulina Ariadna, 25 kolorów
* wymiary - każdy motyl ok. 10x8cm

2. CELTYCKI IGIELNIK
* ukończony - 11 lutego 2012
* tkanina - Aida Polska, 20ct (80/10cm),kolor biały
* nici - mulina Ariadna, 3 kolory
* wymiary - 7x6cm

3. IGIELNIK ŁĄCZKA

Już dawno temu obiecałam wydłubać mamie poduszeczkę na igły i pomyślałam, że Dzień Matki będzie świetną okazją, a taki prezent miłym urozmaiceniem standardowego kwiatka ;) Osobiście nie przypadła mi do gustu ta "wielobarwność". Grunt, że mama była zachwycona.* ukończony - 26 maja 2012
* wzór - Aurelle
* tkanina - Aida Polska, 20ct (80/10cm), kolor biały
* nici - mulina Ariadna, 8 kolorów
* dodatki - koraliki "perełki"
* wymiary - 9x7cm

4. ZAKŁADKA DAMASK ROSE

Zakładka jest dwustronna, zszyta w taki sam sposób jak poduszeczki na igły.* ukończony - 20 czerwca 2012
* wzór - Heritage Crafts
* tkanina - Aida Polska, 20ct (80/10cm), kolor biały
* nici - mulina Ariadna, 9 kolorów
* dodatki - koraliki "perełki"
* wymiary - 4x14cm

Zaczęłam również serię "Celtyckie Pory Roku" autorstwa Marilyn Leavitt-Imblum, którą szerzej opisze w następnym poście.

Mulinowy blog

Liczne awarie poprzedniego portalu i mój wrodzony brak zrozumienia wobec takich sytuacji zmusiły mnie do stworzenia sobie nowego miejsca i środowiska przyjaznego mojej pasji. Choć dopiero od niedawna mam korbkę na punkcie haftu krzyżykowego to można powiedzieć, że wciągnęłam się w to na dobre.