SCHEMATY DO HAFTÓW MOGĘ UDOSTĘPNIĆ TYLKO ZAPRZYJAŹNIONYM BLOGERKOM. NIE UDOSTĘPNIAM WZORÓW OSOBOM ANONIMOWYM I PRZYPADKOWYM.

piątek, 21 grudnia 2012

Nimuë - Fée A Martin-Pêcheur #3

Korzystając z okazji, że nie nastąpił "koniec świata" ;p a poza tym mam chwilkę przed weekendowymi przygotowaniami świątecznymi pokażę Wam, co udało mi się wydłubać do tej pory. Obiecuję, że kiedy zacznę elfa i głowę zimorodka będzie ciekawiej. Bo tu na razie same błękity majaczą.
Prawdopodobnie nie będzie już notki do końca Świąt bo będę się lenić niemiłosiernie, więc Drogie Moje Koleżanki Blogowe życzę Radosnych Świąt w gronie najbliższych, dużo uśmiechu, radości i spokoju ducha :)


wtorek, 11 grudnia 2012

Nimuë - Fée A Martin-Pêcheur #2

Na początku chciałabym bardzo podziękować za Wasze wsparcie i duże zainteresowanie przyszłymi efektami mojej pracy nad tym wzorem, który okazuje się niezwykle wdzięcznym do wyszywania. Praca idzie lekko i zaskakująco szybko jak na moje ograniczenia czasowe. Wyszywałam tydzień po ok. 2 godzinki dziennie i mogę przedstawić już pierwsze efekty :)
Wciąż walczę nad zachowywaniem równości krzyżyków ale jeśli chodzi o len to zadanie jest jeszcze trudniejsze.


czwartek, 6 grudnia 2012

Świąteczny renifer

Wypróbowałam wreszcie cieniowaną mulinę i muszę przyznać, że efekt jest bardzo fajny choć trzeba troszeczkę kombinować z kierunkiem wyszywania tak aby cieniowanie wychodziło elegancko.
Tak mi się spodobał ten renifer, że od razu wyobraziłam go sobie wyszytego właśnie w tym odcieniu. Śnieżynki przyszły mi do głowy w trakcie wyszywania.
Hafcik posłuży do konkretnego celu ale o tym kiedy indziej.
Sezon przedświąteczny mogę uznać za otwarty ;)


* ukończony - 01 grudnia 2012

* tkanina - Aida Zweigart, 20ct (80/10cm), kolor biały

* nici - mulina cieniowana DMC, 1 kolor

* dodatki - koraliki szklane

* wymiary - 7x10cm

poniedziałek, 3 grudnia 2012

Nimuë - Fée A Martin-Pêcheur #1

I znowu nie mogłam oprzeć się pokusie żeby nie zacząć nowego haftu.
Od dawna chodził mi po głowie następny obraz z serii Nimue. Zdobyłam wreszcie odpowiedni len i tym razem zdecydowałam się na haft "Fée A Martin-Pêcheur" z elfem i zimorodkiem w pięknych odcieniach błękitu. Oryginalny wzór przewiduje wyszywanie na jasnej tkaninie jednak ja uparłam się, że wyszyję ten haft na naturalnym lnie, który mnie po prostu urzekł.


Oryginalny obraz, na podstawie którego powstał wzór, jest dziełem znanego francuskiego ilustratora - Jean-Baptiste Monge, którego bardzo cenię za klimat i magię jakimi posługuje się tworząc ilustracje.
Oryginał: