SCHEMATY DO HAFTÓW MOGĘ UDOSTĘPNIĆ TYLKO ZAPRZYJAŹNIONYM BLOGERKOM. NIE UDOSTĘPNIAM WZORÓW OSOBOM ANONIMOWYM I PRZYPADKOWYM.

środa, 30 stycznia 2013

Véronique Enginger - Les Cartes A Fil

Naprodukowałam jeszcze trochę zawieszek z uroczym wzorem dziewczynki w kolorach różu, zieleni i pomarańczy. Jagodowa miała już swoją premierę jakiś czas temu ale teraz ładnie komponują się wszystkie razem.
W głowie mam już kilka innych zestawień kolorów ale na razie bardziej skupię się na wyszywaniu mojego "haftu-olbrzyma" czyli wzoru Madame Rimsky Korsakov. Idzie jak krew z nosa ale postępy pokażę jak już coś więcej przybędzie.


poniedziałek, 28 stycznia 2013

Siedmiu Wspaniałych

Zaproszenie do udziału w zabawie przyszło od Nitki Ariadny. Głowiłam się nad listą dosyć długo ale wreszcie znalazłam swoich siedmiu wspaniałych.
Z tego miejsca od razu przekazuję pałeczkę dalej. Mam nadzieję, że nie przysporzę kłopotu osobie którą wyznaczę.
Wybór padł na Ederlezi z bloga Niteczkowa Pasja. Życzę miłej zabawy ;)

Zasady zabawy:

 1. Wymieniamy 7 waszym zdaniem naj naj panów, nie gra roli, czy cenicie ich za piękną buźkę, czy też za jakieś inne przymioty, grunt, żeby Wam się podobał. Mogą być aktorzy,  postacie animowane - aby płeć męska :)
2. Uzasadniamy przynajmniej jeden wybór, dlaczego ten, a nie inny pan. W miarę możliwości wstawiamy fotkę albo filmik.
3. Napisz, w jakiej kolejności tworzysz swoją listę Wspaniałych.
4. Otaguj przynajmniej jedną osobę.
Moja Lista Mężczyzn w kategorii "Naj"

1. Alan Rickman
... za niebanalne aktorstwo i poruszającą kreację bohatera w filmie "Truly Madly Deeply"


2.  Paulo Coelho
... za niezwykłe "11 minut" :)))


3.  Hugh Jackman
... za ładną buzię... i nie tylko ;p

4. Tim Burton
... za reżyserską kreatywność, magię i specyficzny klimat jego filmów
5. Bono
... za tworzenie wspaniałej muzyki, działalność charytatywną i za duszę wojownika walczącego na rzecz praw człowieka
6.  Leonardo Da Vinci
... malarz, rzeźbiarz, architekt, wynalazca, badacz anatomii ludzkiej, aeronautyki... słowem pan wielce wszechstronny
7. Henryk Sienkiewicz
...cenię go za to, że swoich bohaterów nie czynił nadludźmi czy mitycznymi herosami. Miał wielki dar tworzenia postaci, które nie były idealne ale miały ideały w sercu
wtorek, 22 stycznia 2013

Nimuë - Fée A Martin-Pêcheur ukończony !

Miałam pokazać oprawiony ale nie mam cierpliwej natury.
Nadal twierdzę, że pomimo trudnych schematów, kolekcja haftów Nimue jest jedną z najpiękniejszych.
Backstitch na skrzydełkach elfa zrobiłam zwykłą muliną bawełnianą DMC 434, ponieważ metalizowane jakoś mi nie leżą. Na całości skrzydełek użyłam jednej nitki ale śmiało mogłam dać dwie bo kolorki rozpłynęły się na lnie. Dobrze, że jest backstitch bo zniknęłyby zupełnie. Ale to nic, tak mi się też podoba :)* ukończony -20 stycznia 2013

* wzór - Nimue

* tkanina - Len Obrazkowy, Permin Of Copenhagen, 32ct (128/10cm), kolor naturalny

* nici - mulina DMC, 31 kolorów

* wymiary - 25x27cm

sobota, 19 stycznia 2013

Zakupy #5... czyli tani Armani

Z powodu paskudnej pogody i braku słońca często miewam paskudny humor. W tej sytuacji postanowiłam wydać trochę pieniążków dla lekkości umysłu i portfela ;)
Wybrałam się do miejscowego secondhandu w poszukiwaniu "perełek". Znalazłam prawie nienaruszone opakowanie kremowej kanwy 14 ct za jedyne 4 złote. Rzadko używam tej gęstości ale grzech nie skorzystać z okazji. Kanwa dość nietypowa bo dwa razy grubsza i cięższa od standardowych.
Chociaż nie jestem zwolenniczką robienia poważnych zakupów u chińczyka bo jakość bywa zatrważająca, to czasami wstępuję po ramki lub inne drobiazgi. Dziś chyba dokonałam udanego zakupu. Dwie rolki wstążek w kolorze białym i ecru i po raz kolejny nożyczki niespodziewanej urody. Mają śliczne zdobienie ze smokiem i pawiem. Ja to mam szczęście do wyszukiwania nożyczek w takich miejscach.czwartek, 17 stycznia 2013

Poszukuję wzoru

Moje Drogie pomóżcie !
Znalazłam piękne hafty czterech obrazków z owocami, zależy mi właśnie na tych bo mam cztery ramki o konkretnych wymiarach i chcę je wykorzystać do kuchni. Czy posiadacie do nich wzory lub chociaż kolory jakich użyto do tych haftów ? Co prawda znalazłam wzory ale bardzo słabo zeskanowane i brak informacji o palecie kolorów. Wiem tylko, że to z jakiejś rosyjskiej strony. Ostatecznie mogłabym "na oko" dobrać kolory ale zdjęcia są makabrycznej jakości. Jeśli akurat posiadacie ten wzór lub macie inne owocowe wzorki (cztery o podobnej stylistyce) o wymiarach ok. 75x110 krzyżyków to byłabym niezmiernie wdzięczna o przesłanie schematów na e-mail: mulinowe@gmail.com
Z góry dziękuję !!


poniedziałek, 14 stycznia 2013

Nimuë - Fée A Martin-Pêcheur #5

To już będzie przedostatnia odsłona tego haftu. Wyszyłam już całego zimorodka i część elfa. Pozostanie jeszcze tylko jego głowa, skrzydełka i mój osobisty koszmar... backstitch. Podejrzewam, że wiele z Was ma ten sam ból :p
Ukończony haft chciałabym pokazać już w ramce ale mam duży problem ze znalezieniem takowej. Wymiary niestandardowe (ok. 25x27cm) a "oprawcy obrazów" w mojej mieścinie brak. Jeśli będzie to trwało zbyt długo to kupię większą i ciachnę ją do wymiaru.


środa, 9 stycznia 2013

Véronique Enginger - Les Cartes A Fil (jagodowa)

Śliczne, delikatne, dopracowane i bardzo w moim klimacie... tak mogę w kilku słowach określić wzory, jakie odkryłam w publikacji Sophie Bester-Baquè & Vèronique Enginger - Mon journal au point de croix.
A oto jeden z nich i zarazem mój pierwszy malutki hafcik w 2013 roku. Tak słodki, że będę do niego często wracać z innym zestawem kolorów. Oryginalnie wzór służy do stworzenia haftowanych bobinek. Jednak postanowiłam zrobić zawieszkę do nożyczek, ponieważ czuły się ostatnio wielce samotne. Sznurek wykonałam z trzech odcieni muliny zaplatając w warkoczyk.
* ukończony - 9 stycznia 2013

* wzór - "Les cartes a fil" z publikacji Sophie Bester-Baquè & Vèronique Enginger - Mon journal au point de croix.

* tkanina - Aida Zweigart, 20ct (80/10cm), kolor biały

* nici - mulina Ariadna, 4 kolory

* wymiary - 5,5x5cm

środa, 2 stycznia 2013

Nimuë - Fée A Martin-Pêcheur #4

Między świętami a Sylwestrem znalazłam trochę czasu, żeby posiedzieć nad tym haftem. W tym czasie wydziobałam calutką gałąź na której siedzi zimorodek. Wzór przewiduje, że skrzydła elfa i gałąź powinny być wyszywane półkrzyżykami używając jednej nitki. Ale ja wyszyję gałąź dwoma nitkami a skrzydła jedną, może przez to będą wydawały się delikatniejsze.