SCHEMATY DO HAFTÓW MOGĘ UDOSTĘPNIĆ TYLKO ZAPRZYJAŹNIONYM BLOGERKOM. NIE UDOSTĘPNIAM WZORÓW OSOBOM ANONIMOWYM I PRZYPADKOWYM.

niedziela, 20 października 2013

Nimuë - Le Lièvre Et Le Postier ukończony !

"Listonosz i Zając" przysporzył mi odrobinę problemów, które udało mi się jakoś rozwiązać. Z powodu braku niektórych dodatków, jakie przewiduje oryginalny wzór, musiałam improwizować.
Zamiast koralików w kolorze antycznego brązu wykonałam frenchknot'y na rękawie marynarki i bucie listonosza muliną DMC Diamant. Na torbie powinno być przyszyte metalowe kółko i koralik imitujące zapięcie jednak zdecydowałam, że przyszyję tylko jeden duży koralik w kolorze antycznego złota.
Na szczęście znalazłam w domu rzemyk oraz metalowe kółka ze starego łańcuszka. Mimo, że obawiałam się jak to wyjdzie, uzda prezentuje się naprawdę przekonująco.
Największym wyzwaniem był naszpikowany backstitch'ami listonosz. Ciemne linie na ciemnym tle to po prostu katorga dla oczu.
Ale przebrnęłam i cieszę się, że kolekcja się powiększyła.
* ukończony - 15 października 2013

* wzór - Nimue

* tkanina - Len obrazkowy, Permin Of Copenhagen, 32ct (128/10cm), kolor naturalny

* nici - mulina DMC (26 kolorów) i mulina DMC Diamant D3852

*dodatki - rzemyk, koraliki, metalowe kółka

* wymiary - 22x18cm

niedziela, 6 października 2013

Nimuë - Le Lièvre Et Le Postier #5

Wyszywanie "Zająca i Listonosza" jest już prawie na finiszu.
Powtarzałam to już wielokrotnie ale nie zmienię zdania co do naturalnego lnu. Jest niełatwym materiałem, zwłaszcza jesli wyszywa się 2x2 oczka ale cały trud wyszywania jest niczym w porównaniu z efektem końcowym. W zasadzie każdy kolor muliny pokazuje na lnie swoje szczególne walory a obraz jest przez to szlachetniejszy. Z tego samego powodu lubię też wszelkie kanwy o kolorach rustykalnych. Nie twierdzę, że zwykła biała kanwa jest gorsza. Dla mnie jest po prostu lepsza przy wzorach pokrywających obraz krzyżykami w całości lub do wzorków minimalistycznych. Ale z pewnością każda hafciarka ma swoje ulubione materiały do konkretnych wzorków :)