SCHEMATY DO HAFTÓW MOGĘ UDOSTĘPNIĆ TYLKO ZAPRZYJAŹNIONYM BLOGERKOM. NIE UDOSTĘPNIAM WZORÓW OSOBOM ANONIMOWYM I PRZYPADKOWYM.

czwartek, 30 października 2014

Bobinka do koronek

Bobinka nie jest perfekcyjna ale wybaczam sobie :) Robiłam coś takiego po raz pierwszy, nie mam jeszcze wprawy w idealnym zawijaniu i przyklejaniu materiału.
Trochę tektury, len i bawełniany materiał w różyczki wyszperany gdzieś w zakamarkach secondhandu - i pierwsza bobinka gotowa :) Z jednej strony jest len z wyhaftowanym delikatnym wzorem, z drugiej bawełniany materiał.


* ukończony - 29 października 2014

* wzór - fragment "Le petit monde de ma chambre" z publikacji Sophie Bester-Baquè & Vèronique Enginger - Mon journal au point de croix

* tkanina - Len obrazkowy, Permin Of Copenhagen, 35ct (140/10cm), kolor 32 - piaskowy

* nici - mulina DMC, 5 kolorów

* wymiary - 7x12cm


niedziela, 19 października 2014

Cross Stitch Crazy - Pumpkin Juice

Nadszedł czas dyniowego szaleństwa :)
Znalazłam kilka ciekawych wzorów z okazji Halloween i postanowiłam niektóre wykorzystać. Zawieszka to zlepek oddzielnych wzorów dyni, kociołka i napisów, które rozmieściłam według własnego uznania. Najtrudniej było zachować przy tym równy kwadrat ale udało się :)

 * ukończony - 19 października 2014

* wzór - Cross Stitch Crazy

* tkanina - Aida Vintage Zweigart, 18ct (70/10cm), kolor 3009 - beżowy

* nici - mulina DMC, 7 kolorów

* wymiary - 7,5x7,5cm


sobota, 11 października 2014

ZMIANA ADRESU BLOGA

Postanowiłam dokonać kilku radykalnych zmian na blogu. Od dłuższego czasu nie miałam konkretnego pomysłu na to miejsce, przez co trochę je zaniedbałam. Wiem już jaki obrać kierunek i na czym skupić się najbardziej. Zwłaszcza, że czasu na ulubione hobby jest niewiele.
Pierwszą zmianą była zmiana adresu bloga. Od dzisiaj mulinowy.blogspot.com zmienia nazwę na thevintage-owl.blogspot.com. Dotychczasowa nazwa była wersją roboczą, więc i tak zwlekałam zbyt długo. Nie utworzyłam nowego bloga, ponieważ szkoda mi było skasować dotychczasowe posty i Wasze komentarze. Postaram się wysłać wiadomość o zmianie do wszystkich stałych czytelniczek. Wiem, że zmiana adresu bloga może się wiązać z małym zamieszaniem. Dlatego chcę abyście same zdecydowały czy nadal chcecie odwiedzać mój blog. To dzięki Wam to miejsce żyło i rozwijało się.
Tematyka pozostaje ta sama - ukochany haft krzyżykowy. Jednak skupię się chyba bardziej na drobniejszych haftach z nieco bardziej klasycznym klimatem. Duże hafty zabijają we mnie całą przyjemność wyszywania. Zbyt długo trzeba czekać na efekty. Co nie znaczy, że zrezygnuję z nich całkowicie ;)
Niewiem gdzie zaprowadzą mnie te zmiany. Mam jednak nadzieję, że z Waszym wsparciem blog wróci do żywych :)