SCHEMATY DO HAFTÓW MOGĘ UDOSTĘPNIĆ TYLKO ZAPRZYJAŹNIONYM BLOGERKOM. NIE UDOSTĘPNIAM WZORÓW OSOBOM ANONIMOWYM I PRZYPADKOWYM.

niedziela, 31 maja 2015

Véronique Enginger - Étude La Hortensia ukończona !

Wyszyłam dziś ostatnie backstitche, które w hafcie Hortensji były wyjątkowo męczące. Dokonałam kilku zmian kosmetycznych przesuwając odrobinę niektóre elementy haftu. Mam bzika na punkcie symetrii a we wzorze Hortensji nie wszystko było idealne. Główny napis musiałam wyszyć wyżej, bo uparłam się na polskie nazwy więc litera "j" sprawiła, że mógłby powstać problem przy oprawianiu. 
Do tej pory z serii zielnikowej to Hortensja najbardziej dała mi w kość. Zobaczymy jak będzie z innymi kwiatami ;)
Niniejszym ogłaszam, że tryptyk nareszcie ukończyłam i po oprawieniu Fuksja, Magnolia i Hortensja zawisną na ścianie w sypialni.I jeszcze rzut oka na tryptyk:


niedziela, 24 maja 2015

Véronique Enginger - Étude La Hortensia #4

Wciąż ogranicza mnie czas ale staram się wykorzystywać każdą okazję do wyszywania. Dzięki wolnej niedzieli udało mi się podgonić prace nad Hortensją. Do wyszycia pozostało mi jeszcze kilka liści, napisów i backstitchy.


czwartek, 14 maja 2015

Véronique Enginger - Étude La Hortensia #3

Z listkami było znacznie łatwiej niż z kwiatem. Wyszywanie poszło sprawnie dzięki czemu mam już prawie połowę haftu. Pozostały elementy w szarościach, które dodają tego szczególnego smaczku serii zielnikowej :)
Poza tym wyszywam dalej Madame Rimsky Korsakov, pozostały mi jeszcze niecałe dwie kartki zatem niedługo wielki finał. Wkrótce miną trzy lata od kiedy postawiłam pierwsze krzyżyki w tym hafcie. Zakładając optymistyczną wersję powinnam uwinąć się z wyszyciem Madame do lata ;)


wtorek, 5 maja 2015